Ah hayır! JavaScript nerede?
Web tarayıcınızda JavaScript etkin değil veya JavaScript'i desteklemiyor. Bu Web sitesini düzgün görüntülemek için lütfen Web tarayıcınızda JavaScript'i etkinleştirin veya JavaScript'i destekleyen bir Web tarayıcısına yükseltin.

Bir iki üç ‘tıp’

Bir iki üç ‘tıp’
Aile hekimlerinin 17-18 Şubat’taki iş bırakma eylemine Kırklareli, Lüleburgaz, Vize ve Pınarhisar’dan aile hekimleri ve aile sağlığı merkezi çalışanları katıldı.

Barış ÖĞRETMENOĞLU Aile hekimleri, özlük haklarında iyileştirmeler yapılması, etkin bir sağlıkta şiddet yasası, gider ödemelerinin artırılması gibi taleplerle 2 günlük iş bırakma eylemine başladı.
Kırklareli, Lüleburgaz, Vize ve Pınarhisar’dan eyleme katılan Kırklareli Aile Hekimleri Derneği (KIRKAHED) üyesi hekimler de Lüleburgaz’da bir araya gelerek basın açıklaması yaptı.
KIRKAHED Temsilcisi Dr. Seçkin Özdemir; “2021 yılının Aralık ayında tüm hekimlerin özlük haklarında iyileştirme yapan bir düzenleme Türkiye Büyük Millet Meclisi'nde (TBMM) bütün partilerin oylarıyla kabul edilmişti, ancak daha sonra anlam veremediğimiz bir şekilde geri çekildi. Bu düzenleme Her ne kadar geri çekilse de ana akım medyada bu düzenleme sanki yürürlükteymiş gibi algı yaratıldı. Hiç verilmeyen özlük hakları ve gerçeği yansıtmayan asılsız ve aşırı abartılmış doktor maaşları Türkiye gündemini meşgul etti. Tüm derdimiz paraymış gibi yansıtılan bu süreç tüm ülkede "hekim-hasta ilişkisini zedeledi” dedi.
Aile hekimleri olarak taleplerini sıralayan Dr. Özdemir şöyle konuştu; “KIRKAHED olarak etkin bir sağlıkta şiddet yasası istiyoruz. 30 Haziran 2021 tarihli ödeme sözleşme yönetmeliğinin geri çekilmesini ya da revize edilmesini istiyoruz. Çalışan tüm meslektaşlarımız için makul bir ödeme, rahat bir emeklilik istiyoruz. Aile sağlığı merkezi gider ödemelerinin yeniden değerlendirilerek artırılmasını istiyoruz. Kırklareli ve Türkiye genelinde 2 gün iş bırakma eylemine katılıyoruz. Taleplerimiz karşılanmazsa 14-15-16 Mart tarihinde tekrar iş bırakacağız” ifadelerini kullandı.
Kaynak: Görünüm Gazetesi
Derecelendirme Yalnızca Üyeler Tarafından Kullanılabilir.
Oy Vermek için Lütfen Giriş veya Kayıt Yapın.
Muhteşem! (0)0 %
Çok İyi (0)0 %
İyi (0)0 %
Orta (0)0 %
Kötü (0)0 %