Ah hayır! JavaScript nerede?
Web tarayıcınızda JavaScript etkin değil veya JavaScript'i desteklemiyor. Bu Web sitesini düzgün görüntülemek için lütfen Web tarayıcınızda JavaScript'i etkinleştirin veya JavaScript'i destekleyen bir Web tarayıcısına yükseltin.

Kırkahed Basın Açıklaması

Y
yonetici Gönderen 9 ay önce
Kırkahed Basın AçıklamasıŞubat ayında yaptığımız eylemlerde sorunlarımızı , yaşadığımız sıkıntıları yetkililere ve vatandaşlara anlatmaya çalıştık. Sorunlarımızın , yaşadığımız sıkıntıların çözümüne yönelik somut bir adım, çözüme yönelik bir yaklaşım göremedik.
Daha önce şubat ayında yaptığımız eylemlerde sorunlarımızı , yaşadığımız sıkıntıları yetkililere ve vatandaşlara anlatmaya çalıştık. Sorunlarımızın , yaşadığımız sıkıntıların çözümüne yönelik somut bir adım, çözüme yönelik bir yaklaşım göremedik. Biz Hekimlerin makul özlük haklarının olmadığı, hak edişlerinin eriyip gittiği, iş yüklerinin kat be kat arttığı ve neredeyse her gün sağlıkta şiddet haberleri ile karşılaştığımız bir dönemden geçerken bu sorunlarımızı görmezden gelinmesini, çözüm sunulmamasini anlamış değiliz..
Çözüm beklerken itibarsızlaştırma , para gözlülük suçlamaları bizleri daha da üzmektedir. pandemi dönemi içinde canla başla çalışır ve hatta hayatlarımızı ortaya koyarken bu denli sözler bizleri kirmaktadir.. Bizler etkin ve caydırıcı bir sağlıkta şiddet yasası, yaşanılası bir ücret, sesimizi duyan, beraber akademik çalışmalar yapabileceğimiz bir yönetim anlayışı bekliyoruz. Hep birlikte Buradayız gitmiyoruz...
KIRKAHED olarak 14-15-16 MART’ ta G(ö)revdeyiz. Taleplerimiz karşılanana kadar, bilimsel ve akademik calismalarla etkin ve kaliteli bir hizmet ortamı olana kadar haklarımızı arayacağız.
-Derhal Hekimleri etkin bir sağlıkta şiddet yasası hazırlanmasını.
-Akademik ve bilimsel çalışmalara yonlenebilmek için yaşanılası bir ücret politikası düzenlenmesini,
- 30 Haziran 2021 tarihli ödeme sözleşme yönetmeliğinin geri çekilmesini ya da revize edilmesini
- Çalışan tüm meslektaşlarımız için rahat bir emeklilik.
-Aile sağlığı merkezi gider ödemelerinin yeniden değerlendirilerek artırılmasını istiyoruz.

Kırkahed Yönetim Kurulu